(авион)

 Предлог индивидуална Новогодишна програма
4 дена / 3 ноќевања или 5 дена / 4 ноќевања

29.декември (петок)   СКОПЈЕ - КУШАДАСИ  

Поаѓање за Кушадаси преку Истанбул од скопскиот аеродром со лет ТК1004 во 08:55, пристигнување во Истанбул во 12:30ч. Лет за Измир ТК2326 во 15:00ч од Истанбул. Пристигнување во Измир во 16:10ч. Обезбеден трансфер до хотел со доплата.

30.декември (сабота)   КУШАДАСИ - ЕФЕС - СЕЛЏУК  

Појадок. Организирана посета на Ефес (еден од најбогатите археолошки локалитети од античкиот период), куќата на Св.Богородица (во која ги минува последните години од својот живот), како и црквата и гробот на Св.Јован апостол, во Селџук. Слободно попладне. Вечера. Ноќевање. 

31.декември (недела)  КУШАДАСИ - ПАМУК КАЛЕ

Појадок. Слободен ден или можност за факултативен излет до природниот локалитет Памук Кале (минералните водопади, кои ги формирале специфичните бели скалести карпи). Попладнето, враќање во Кушадаси. Навечер, организирана Новогодишна вечера со уметничка програма во хотел. Ноќевање.

01.Јануари (понеделник) / 02. Јануари (вторник)   КУШАДАСИ - СКОПЈЕ

Појадок. Слободни време за ндивидуални активности. После ручекот обезбеден трансфер до аеродромот во Измир со доплата. Лет за Скопје преку Истанбул. Лет ТК2327 во 17:05ч, пристигнување во Истанбул во 18:25ч. Лет за Скопје во 20:15ч, пристигнување во 19:45 часот.


Цените се дадени за период, по лице за сместување во соба по избор од табелата.

Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

Попустите за деца и трето лице важат при сместување во соба со 2 возрасни лица.

Во цената не е вклучено:

Цена по лице на повратен авио билет со Turkish Airlines: (од 195 €)
Цена по лице за повратен трансфер од аеродром-хотел-аеродром во Измир (33 €)

Цена на излети:

- Факултативен излет до Памук Кале (40 €)
- Факултативен излет Ефес и Селџук (40 €)

НАПОМЕНИ:
-> Во хотелите со услуга полупансион (HB) во кои е вклучена Свечена вечера, на 31.12.2017 не се послужува пансионска вечера.