ТРОПСКА ИДИЛА НА РАЈСКИ ОСТРОВ!
ЗАНЗИБАР ЛЕТО 2017
ПОАЃАЊЕ:
 
 19 СЕПТЕМВРИ 2017

ULTRA LAST MINUTE

Промоција 7 = 9 ноќи !

12 ДЕНА / 9 НОЌИ

Миризливиот Занзибар, магичен, егзотичен, романтичен... преубав и софистициран... секако незаборавен и магепсувачки.

ЕДЕН ОД НАЈЕГЗОТИЧНИТЕ МЕСТА НА ЗЕМЈАТА.  
 
 
ФИКСНИ ПОАЃАЊА
ДЕН / МЕСТО ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ
1. ДЕН
19.09.2017
БЕЛГРАД - ДУБАИ
Пристигнување на аеродромот Никола Тесла во 10.35 часа. Полетување за Дубаи во 13:35 (лет FZ 742). Летот трае околу 5 часа. Оброк за време на летот. Поаѓање за Дубаи во 20:45 часа. Чекање на врска.
2. ДЕН
20.09.2017.
ДУБАИ - ЗАНЗИБАР
Полетување за Занзибар во 01:55 (FZ 675). оброк за време на летот. Слетување во 06:45. поминување на царинските формалности. Плаќање на виза (50 US$). Трансфер до хотелот на плажа. Престој во хотелот на база на избраната услуга. Можност за организација на многубројни факултативни излети. Слободен ден за одмор. Ноќевање.
3-10. ДЕН
21.-28.09.2017.
ЗАНЗИБАР
Појадок. Престој во хотелот на база на избраниот сервис. Слободни денови за сончање и шопинг или да уживате во дневните забавни програми и анимации. Ноќевање.
11. ДЕН
29.09.2017.
ЗАНЗИБАР-ДУБАИ
Одјавување од соба во 12:00 часа (можност за доплата на доцно излегување од соба). Слободен ден. Попладневен трансфер на аеродром. Полетување за Дубаи во 21:35 (лет FZ 677). Летот трае околу 5 часа и 55 минути. Оброк за време на летот.
12. ДЕН
30.09.2017.
ДУБАИ-БЕЛГРАД
Слетување во 04:25. Полетување за Белград во 09.05 (лет FZ 741). Летот трае околу 5,5 часа. Оброк за време на летот. Пристигнување во 12:45 часот.

 ЦЕНАТА Е ИЗРАЗЕНА ВО ЕВРА ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА.  
 (плаќањето се врши во денарска противвредност по курс од 1 еур=62 мкд) 

ХОТЕЛ МЕСТО УСЛУГА ПОАЃАЊЕ:
19.09.2017.
9 НОЌИ
SMILES BEACH HOTEL 3*
www.smilesbeachhotel.com
NUNGWI/ север ПОЛУПАНСИОН 1.080 €

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА: превоз на наведената релација, 20 кг чекиран багаж и 7 кг рачен багаж по лице, храна и безалкохолни пијалоци во авион, сместување во двокреветна соба во хотел према избор од табелата на Занзибар на база на избраниот сервис, трансфер аеродром-хотел-аеродром, организација и реализација на патувањето, локален представник на англиски јазик.  
 
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
аеродромски такси 104 € (подложни се на промени се до издавањето на авиоските билети 7 дена пред почетокот на патувањето), динарски дел за резервација- околу 15 еур, можност за доцно напуштање на соба последниот ден со доплата ( на барање ), факултативни излети, патничко осигурување, виза која се плаѓа по слетување и изнесува 50 долари, градска такса која се плаќа на лице место и изнесува 1 долар по лице по ноќ.  
 
ХОТЕЛИ ВО ПОНУДА:

SMILES BEACH HOTEL 3* www.smilesbeachhotel.com Renovirani hotel Smiles Beach smešten je na privatnom delu plaže u selu Nungvi, a u ponudi ima ležaljke za sunčanje, mreže i veliki tropski vrt. Hotel poseduje i restoran na plaži i besplatan bežični internet u sobama. Sve sobe su klimatizovane i sadrže balkon s pogledom na Indijski okean. Sobe uključuju TV sa satelitskim kanalima i krevete od izrezbarenog drveta. Sve sobe imaju kupatilo sa tušem. Gosti se mogu opustiti na plaži ili u vrtu. U restoranu se služe jela zanzibarske kuhinje i jela od morskih plodova, pripremljena od svežih lokalnih namirnica. Hotel Smiles Beach udaljen je samo 200 metara od centra Nungvija. Kameni grad se nalazi na 60 km, a Međunarodni aerodrom Zanzibar na 65 km od hotela. Ovaj objekat takođe ima jednu od najboljih lokacija u gradu Nungwi.


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

  • Уплата од 40 % при резервација, а остатокот најдоцна 40 дена пред почетокот на патувањето!!
  • Сите хотели се на барање и потребно е да се чека за потврда 24 часа, по потврдата хотелот е загарантиранI
  • Минимум за реализација на програмот по групна цена на авио картите е 16 патници!
  • Во случај на пополнување на групата од 20 патници можност за праќање на професионален водич од Белград.
  • Се молат сите патници да го проверат со агенцијата точното време на лет 2 дена пред почетокот на патувањето.