20 ЕУР ПОПУСТ ЗА ВТОРО ЛИЦЕ ЗА ПАТУВАЊЕ ВО 2016

ГРАДСКИ ХОТЕЛИ ДУБАИ ЗИМА ОД 01.10- ЦЕНИ ОД...
ХОТЕЛ ЛОКАЦИЈА ТИП НА СОБА УСЛУГА 5 дена/4 ноќи 8 дена/ 7 ноќи
AL FAREJ HOTEL 3* DEIRA SUPERIOR НП 499 569
SAFFRON BOUTIQUE 4* DEIRA DELUXE НП 499 599
BLACK STONE HOTEL 4* DEIRA STANDARD НП 539 639
CITY MAX BUR DUBAI 3* BUR DUBAI STANDARD НП 549 659
AURIS INN AL MUHANNA 4* TECOM CLASSIC НП 559 679
SOMEWHERE HOTEL TECOM 4* TECOM CLASSIC НП 559 679
FIRST CENTRAL HOTEL APARTMENT TECOM STUDIO НП 569 699
CASSELS AL BARSHA 4* Al Barsha STANDARD ROOM НП 569 699
CROWNE PLAZA DEIRA 5* DEIRA DELUXE НП 589 739
ARMADA BLUE BAY 4* JLT DELUXE НП 599 739
RAMADA JUMEIRAH 4* BUR DUBAI STANDARD НП 599 779
MILLENIUM PLAZA 5* SHEIKH ZAYED ROAD SUPERIOR НП 629 799
WYNDHAM MARINA 4* MARINA SUPERIOR НП 639 829
CROWNE PLAZA DUBAI 5* SZ Road ROH НП 649 829
AURIS PLAZA 5* Al Barsha CLASSIC ROOM НП 649 829
BYBLOS MARINA 4* MARINA STANDARD ROOM НП 649 839
 

ЛЕГЕНДА – НП – ноќевање со појадок, ПП – полупансион, AI - се вклучено согласно програмата и условите на хотелот
НАПОМЕНА - Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/услуга.
Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД)
Напомена - цените се валидни согласно моментална расположливост на места во хотелите (период на потврда на резервација 24 часа)
Напомена - цената не е валидна за период 30.12.2016-02.01.2017, период на манифестации и block-out дати (обратете се во Агенција)
НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.

ГРАТИС ПОЛУДНЕВНА ДУБАИ ГРАДСКА ТУРА ЗА ПРВИТЕ ОСУМ ПАТНИЦИ КОИ ЌЕ ПАТУВААТ ВО ДУБАИ ЗАКЛУЧНО СО 23.12.2016

 

Програма на патувањето:     

5дена/4ноќи и 8дена/7ноќи, - авиокомпанија "FLY DUBAI"     
1. ден Скопје - Дубаи. Полетување на авионот за Дубаи во 13.00 часот (FZ792). Слетување во Дубаи во 21.00 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање. 
2. – 4/7 ден Дубаи. Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга , слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.     
5/8 ден Дубаи - Скопје. Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.30 часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.15

Цената вклучува:     
- Трансфер аеродром - хотел - аеродром ;     
- 4/7 ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга;     
- Повратен авионски билет на релација  Скопје - Дубаи – Скопје со FLYDUBAI; 
- Второ лице кое е сместено во стандардна двокреветна соба со пакет аранжман користи 20 евра попуст на пакет аранжман за патување во 2016 год.    
- Услуга водич на српски јазик за факулативи и дополнителни информации    
- Организација и реализација на патувањето.     

Цената НЕ вклучува: 
- аеродромски такси 45 ЕВРА 
- Виза за Дубаи 85 ЕВРА
- Опциони индивидуални екскурзии и факултативи
- Патничко осигурување 
- Останати индивидуални трошоци. 
- Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот
* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014

Во хотелот на лице место при check in или при check out   и истата изнесува:
* Хотели 5* или повеќе 20 дирхами (20 DHS ≈ 4 EUR) по соба по ноќ
* Хотели 4* / 4* lux 15  дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба по ноќ
* Хотел 3*/3* lux 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR)  по соба по ноќ
Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена. 

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ: 
- Во готово - уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање. 
- кредитни картички 
- уплата преку фактура 

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица: 
- Максимален број на лица во стандардна двокреветна соба се две возрасни. 
- Дополнителен кревет во соба и доплата - на барање. Со поставување на дополнителен лежај во стандардна двокреветна соба се намалува комодитетот на собата. 
- Повисоки категории на соби и апартмани се на барање и цената е на барање заради доплата на повисока категорија на соба.  
- Еднокреветна соба – ДОПЛАТА СОГЛАСНО ЦЕНОВНИК
- Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката. 
- Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување) 
- Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
- Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот        
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност
- Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. 
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. 
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. 

Важни напомени: 
-   За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.    

 

НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.
Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

ГИ МОЛИМЕ ПАТНИЦИТЕ  ДА ГО ПРОВЕРАТ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ДВА ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.
Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

 ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА СРЕЌЕН ПАТ
Важат општите услови на патување на АТАМ и Мартео Травел