EARLY BOOKING – ДУБАИ НОВА ГОДИНА 2016-2017 !!!

ТЕРМИН: 29.12.2015-02.01.2016  (4 ноќи)

Хотел GRAND BELLE VUE DELUXE HOTEL APARTMENT

валидна за резервации и уплата до 15.10.2016 или до пополнување на местата

www.bellevue-hotels.com

Хотелот Grand Belle Vue Ве кани да бидете во срцето на најраздвижениот град во светот, Дубаи. Хотелот со неговиот уникатен футуристички дизајн е еден од најлуксузните хотели-апартмани во овој град. Лоциран во областа TECOM, има стратешка локација и им овозможува на своте гости да бидат блиску до трговските центри, плажи, туристички атракции и деловни области. Нудејќи панорамски поглед на областа, хотелот и фоајето се специјално дизајнирани за да обезбедат пријатна атмосфера за Ваша релаксација или состаноци. Нуди интернационален доручек, со бар кој попладнето нуди кафе, чај и безалхохолни освежителни пијалоци во тек на денот. Во хотелот Grand Bellevue личната квалитетна услуга е ветување.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – 755 ЕВРА

Цената е по лице за сместување во стандардна двокреветна соба на база ноќевање со појадок за 4 ноќи/ 5 дена

Цената е изразена во ЕВРА за уплата само во денари (1ЕУР=62МКД)

Доплата за еднокреветна соба – 200ЕВРА за цел период

Трето возрасно лице на дополнителен кревет –729ЕВРА

Цена за дете до 11.99 год. на дополнителен кревет – 689ЕВРА

Цена за дете до 11.99 год. без дополнителен кревет – 589ЕВРА

Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред

резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на

саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена на саатници дирекно

од авио компанијата.

Програма на патувањето:

5дена/4ноќи, – авиокомпанија “FLY DUBAI”

1 ден Скопје – Дубаи. Полетување на авионот за Дубаи во 13.00 часот (FZ792). Слетување во Дубаи во 21.00 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2 - 4 ден Дубаи. Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга , слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.

5  ден Дубаи  – Скопје . Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.30 часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.15 часот.

Цената вклучува:

– Трансфер аеродром – хотел – аеродром ;

– 4 ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга – ноќевање со доручек ;

– Повратен авионски билет на релација  Скопје – Дубаи – Скопје  авиокомпанија  “FLY DUBAI” (директен лет) со дозволен 20кг багаж по лице ;

– Услуга водич на српски јазик во Дубаи за факулативи и дополнителни информации

Цената НЕ вклучува:

– аеродромски такси 45 ЕВРА

– Виза за Дубаи 85 ЕВРА

– Филмови на летовите се наплаќаат во авион со кредитна картичка или директно на кабински персонал

– Патничко осигурување

– Останати индивидуални трошоци.

– Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

– Во готово – уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање.

– кредитни картички

– уплата преку фактура

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

– Сите патници мора да имаат меѓународно здраствено осигурување.

– Максимален број на лица во стандардна двокреветна соба се две возрасни. Во собата може да се постави само еден дополнителен кревет. Со поставување на дополнителен лежај во стандардна двокреветна соба се намалува комодитетот на собата.

– Повисоки категории на соби и апартмани се на барање и цената е на барање заради доплата на повисока категорија на соба.

– Еднокреветните соби се на барање.

– Во хотелот нема задолжителна доплата за Нова Година ниту организирана Новогодишна вечера. Организирана Новогодишна вечера е на барање ДОПОЛНИТЕЛНО.

– Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч. Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.

– Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)

– Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја цени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците

– Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот

– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

– За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

– Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

Доплати на лице место во хотелот

* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014
Во хотелот на лице место при check in или при check out   и истата изнесува:      * Хотели 5* или повеќе 20 дирхами (20 DHS ≈ 4 EUR) по соба по ноќ       * Хотели 4* / 4* lux 15  дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба по ноќ       * Хотел 3*/3* lux 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR)  по соба по ноќ    * Хотели 2*/2*lux 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR) по соба  по ноќ

ВИЗЕН РЕЖИМ И АПЛИЦИРАЊЕ ЗА ВИЗА  – НАПОМЕНА: Право на аплицирање за виза имаат мажи кои  имаат најмалку 23 години и жените кои имаат полни 23 години. Лица помлади од 23 години можат да добијат виза само ако патувaат со родители/старатели.

Важни напомени:

–   За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на одење) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.">Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. . Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.    

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.

Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

ГИ МОЛИМЕ ПАТНИЦИТЕ  ДА ГО ПРОВЕРАТ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ДВА ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

Т.А. Мартео Травел ВИ ПОСАКУВА СРЕЌЕН ПАТ

Важат општите услови на патување на АТАМ и Т.А. Мартео Травел