ЛЕТО 2019 НА МАЛДИВИ

Термин: 19.06 - 28.06.2019

7 НОЌЕВАЊА + АВИОНСКИ ПРЕВОЗ + ТРАНСФЕР

  

Цени на пакет аранжман по лице :
*Со опција за различен тип на соба:

Хотел Сместување Услуга Трансфер Пакетна цена од лице во 1/2 соба Пакетна цена за дете под 12год.
Fun Island Resort 3* Beach Front Room FB Глисер 899€ 414 €
Holiday  Island Resort & Spa 4* Superior Beach Bungalows FB Хидро авион 998 € 398 €
ALL 1248 € 398 €
Sun Island Resort & Spa 4* Standard Beach Bungalow FB Хидро авион 1032 € 398 €
ALL 1288€ 398 €
Paradise Island Resort & Spa 4*         Superior Beach Bungalow FB Глисер 1121 € 398 €
ALL 1377 € 398 €
Royal Island Resort & Spa 5* Beach Villa FB Хидро авион 1109 € 398 €
ALL 1377 € 398 €
Cinnamon Dhonveli Maldives 4*     Superior Room ALL Глисер 1361 € 830 €
Olhuveli Beach und Spa 4+* Double standard ALL Хидро авион 1450€ 398 €
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5* Island Cottage BB Глисер 1214€ 398 €
Kuredu Resort und Spa  4* Bungalow FB Хидро авион 1191 € 398 €
ALL 1422 € 398 €

*BB-со појадок;HB-појадок и вечера; FB-полн пансион; ALL- се вклученo
***можност за плакање на 12 или 24  месечни рати со 0% камата ***

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје - Доха - Мале - Доха - Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 30кг;
 • 7 ноќевања во хотел по избор на Малдиви на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Трансфери аеродром - хотел - аеродром со брз брод (глисер), хидроавион или внатрешен лет;
 • Пречек на Малдиви од претставник на англиски или руски јазик;

Цената не вклучува :

 • Аердромски такси од 298€;
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Излезна такса од Малдиви изнесува околу 20$ (се плаќа на лице место);

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 21 денпред поаѓање;
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници;
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации;
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата;
 • Осигурување.

Неопходни документи:

 • За влез во Малдиви не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Малдиви издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
 • Валиден пасош;
 • Повратен авио билет;
 • Доволно финансиски средства за покривање на престојот во Малдиви (100+50 САД долари/1 ден);
 • Или потврда за извршена хотелска резервација.

Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

 • Се задржува износот на депонираниот депозит;
 • Помеѓу 60 - тиот и 20 - тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • Помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари.