- МИ МАРТ ВО ТАЈЛАНД

ОСТРОВ ПУКЕТ

08.03.2019 - 18.03.2019

8 НОЌИ НА ОСТРОВОТ ПУКЕТ, АВИОНСКИ ПРЕВОЗ, ТРАНСФЕР, 3 ЕКСКУРЗИИ, ПРЕТСТАВНИК

„Тоа што сме, е производ на нашето сопствено размислување. Со нашите мисли го креираме светот“- БУДА

ПРОГРАМА

1 ден (Петок - 08.03.2018) | Скопје - Пукет

Состанок на групата на Меѓународниот аеродром во Скопје во 09:55 часот (минимум 2 часа пред лет). Полетување кон Доха во 11:55 часот и пристигнување во 18:50 часот локално време.

2 ден (Сабота - 09.03.2019) | Пукет

Полетување од Доха кон Пукет во 08:00 часот. Пристигнување во Пукет во 18:30 часот. Пречек во Пукет од страна на локалните партнери и трансфер до хотел. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3 ден (Недела - 10.03.2019) | Пукет - Siam Niramit Show 

со вклучена вечера (без пијалоци). Величенствено шоу на кое повеќе од 100 изведувачи во 500 различни костуми ќе Ве воведат во волшебното царство на Сиам и ќе Ви ја раскажат приказната за мистичниот Тајланд, преку специјални ефекти и најнапредна технологија. Шоуто започнува во 20:30 часот, но вратите се отвораат во 17:30 овозможувајќи на гостите да уживаат во останатите содржини. Враќање во хотел со органазиран трансфер.
. Насладете се со бескрајните песочни бели плажи, многубројните угостителски објекти каде преку традиционалната храна ќе го почувствувате духот на Тајланд, продавници во кои локалните жители ќе Ве пречекаат со топла насмевка и незаборавни забави во текот на ноќта. Едноставно, препуштете се во ритамот на еден од најубавите острови на Андаманското море или истражете го островот со дополнителна факултативна екскузрија
 (опис и цена подолу).
). Момент за спомен фотографии и уживање во кристалните води на магичниот остров. Слободно време за капење и нуркање во познатата лагуна
. Пауза за ручек во ресторан на плажа и слободно време за индивидуални активности. Враќање во хотел. Ноќевање.

7 ден (Четврток - 14.03.2019) | Пукет

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање

8 ден (Петок - 15.03.2019) | Пукет - Khai Nok и Khai Nui Island

. Прекрасна кристално чиста вода исполнета со неверојатен воден свет, идеално место за потполна релаксација, збогатена со ручек во ресторан на плажа. Враќање во хотел. Ноќевање.

9ден (Сабота - 16.03.2019) | Пукет

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности или дополнителни екскурзиja - полудневна тура - Phuket Jungle Walk (опис и цена подолу). Ноќевање.

10ден (Недела - 17.03.2019) | Пукет - Скопје

Појадок во хотел. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални активности до времето предвидено за трансфер до аеродромот во Пукет. Полетување кон Доха во 19:40 часот локално време. Слетување во Доха во 23:00 часот.

11 ден (Понеделник - 18.03.2019) | Скопје

Полетување кон Скопје во 07:15 часот. Слетување во Скопје во 10:55 часот локално време.

ЦЕНИ И АРАНЖМАН

Пакет аранжман Пукет

Хотели

Тип на соба

Тип на услуга

Промотивна цена по лице до 01.11.2018

Редовна цена по лице

Banthai Beach Resort & Spa 4* или сличен

Double room

Со појадок

1187 

1287 €

***можност за плаќање на 12 или 24 месечни рати со 0% камата***
 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Авио билет на релација Скопје - Пукет - Скопје со Qatar Airways и вклучен багаж 30 kg;
 • Аеродромски такси;
 • Влезна виза за Тајланд;
 • 8 ноќевања со вклучен појадок во хотел со 4* на Patong Beach во Пукет;
 • Целодневна екскурзија до “Phi Phi Island“ со брод и вклучен ручек;
 • Siam Niramit Show со обезбеден трансфер од и до хотел + вечера (пијалоците не се вклучени);
 • Целодневна екскурзија до островите Khai Nok и Khai Nui Island со брод и вклучен ручек;
 • Трансфер на релација аеродром - хотел во Пукет и обратно;
 • Претставник од локалните партнери во Тајланд;
 • Претставник од Атлантис доколку групата е над 14 патници;

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Бакшижи за водичи, возачи и ресторани;
 • Индивидуални трошоци;

Потребни документи за виза:

 • Формулар за виза;
 • Биометриски пасош (валидност повеќе од 6 месеци);
 • 1 слика пасошки формат;
 • Копија од авиобилет;

ДОПОЛНИТЕЛНИ ФАКУЛТАТИВИ

 • Полудневен разглед на островот Пукет со локален водич на англиски - 35
  Возејќи се низ островот ќе имате можност за момент да бидете дел од културно - историското наследство на Пукет. Овде ќе ве пречекаат објекти од 19 - от век во препознатлив португалски стил, куќи од калај и гума, аквариум од Андаманското море полн со најразличен жив свет и најпознатиот храм на островот, Wat Chalong. На крајот прекрасен поглед од ридот Promthep Cape кон соседните острови и совршениот полумесечен залив на плажата Nay Ham Beach;
 • Phang Nga & Canoe со локален водич на англиски јазик- 79
  Организиран трансфер од хотел до пристаништето во Пукет (Royal Phuket Marina Pier). Оттаму заминување кон заливот Phang Nga Bay и истражување на островот Hong Island со кану. Посета на островот на James Bond и пештерите Mangrove Cave & Diamond Cave на островот Panak Island;
 • Phuket Jungle Walk - полудневна тура со водич на англиски јазик - 49€;

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

 • Над 60 дена пред датумот на поаѓање се задржува износот на депонираниот депозит;
 • Помеѓу 60 - тиот и 20 - тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • Помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот;

Напомена:

 • Патниците мора да поседуваат валиден пасош повеке од 6 месеци од терминот на патување;
 • Во случај на промена на цената на авиобилетот од страна на авиопревозникот, агенцијата има право да ја промени цената на аранжманот;
 • За резервација е потребна уплата на 50% депозит која е неповратен во случај на откажување;
 • Минимален број на патници на база на кој е калкулирана цената на аранжманот, изнесува 16 и доколку не се исполни бројката на патници, цената на аранжманот нема да биде променета, но екскурзиите нема да бидат вклучени;
 • Доколку има пријавено повеке од 14 патници следува придружник за време на патувањето од страна на агенцијата;
 • Сите факултативни екскурзии се придружувани од локален водич на англиски јазик и превод на македонски од страна на претставник од АтлантиС (доколку вкупната бројка на групата надминува 14 патници).

© 2016 Мартео Травел